מאת: חן גילאון מפורטל "תינוק ישראלי"

 

הכי כיף בימים חמים זה לתת לקטנטנים לשחק בבריכה מתנפחת. אני והקטנה שלי אוהבות להזמין עוד ילד מהגן, להתפלש במים ולשחק ביחד כמה משחקים. ככה אנחנו מעבירים המון זמן של כיף בבריכה, נותנים להם קצת פירות תוך כדי וברגע שמסיימים- מגבת, מוציאים אוויר והבייתה.  

אז שיהיה גם לכם רעיונות מה לעשות כשחם ורק מתחשק לשהות במים כמו לוויתנים. משחקי מים שירעננו לכם את הקיץ!

  • משחק בבלוני מים- זוכרים את בלוני המים שהינו משחקים בהם בחג השבועות? הצבעוניים הקטנים? מלאו כמה בקצת מים, בשביל שקצת יצופו ותנו לילדים לשחק איתם. ממש כמו בריכת כדורים, רק הרבה יותר כיף ורטוב.

  • באר מטבעות- את הסיפורים על בארות או מזרקות שזוקרים אליהן מטבע ומה שמבקשים מתקיים אתם בטח מכירים והמשחק הזה מאוד דומה. זורקים (בעדינות) מטבע אל קרקעית הבריכה הקטנה והילדים צריכים לתפוס ולהחזיר. המשחק נהיה קשה ככל שההתלהבות גוברת, כי מרוב השפרצות לא רואים את המטבע. אם הילדים קטנים ויש חשש שיבלעו את המטבעות, אפשר לזרוק להם גם משחקי פלסטיק פשוטים (שלא שוקעים) שיש לכם בבית ושיתאמנו בלתפוס ולהביא אותם אליכם חזרה.

  • אן דן דינו- המשחק האהוב והמוכר בגרסת האקסטרים, לילדים קטנים. הידיים מתחת למים וכל פעם שנותנים כיף אחד לשני השפריץ נהיה יותר ויותר גדול. הילדים מתגלגלים מצחוק!

  • סירות נייר- עוד לא לימדתם את הילדים לקפל סירות מנייר? אל תגלו, אבל עד לפני כמה חודשים לא היה לי מושג איך מכינים סירות. מזל שיש אינטרנט... את הילדים הגדולים נלמד איך להכין ונקפל ביחד ולילדים הקטנים ניתן סירות מוכנות שנקפל בשבילם. הכי חיל הים.

  • כדור חלקלק- משחק שיצחיק גם את הילדים וגם את ההורים. מורחים כמות יפה של קרם שיזוף על כפות הידיים של הילדים (שיישאר עליהן קרם לבן שלא נספג) ונותנים להם לנסות לשחק עם כדור גומי פשוט. הם ינסו לתפוס ולמסור עם הידיים החלקלקות, ולהעביר את הכדור אל מתחת לבטן כך שיהיה אפשר כאילו לשכב עליו (לילדים הגדולים יותר) ויהיה שמח! אל תשכחו לנגב היטב את הקרם מהידיים לפני שיוצאים מהבריכה.

Please reload